WordPress Giriş Sayfa Logosunu Değiştirmek

WordPress Giriş Sayfa Logosunu değiştirmek için biraz teknik ama bir o kadar da basit bir yol var. Bu yol da function.php dosyasına yazacağımız bir koddan geçiyor. Peki nedir bu function.php dosyası diyenler için kısa bir açıklama yapayım. Farklı bir tema yüklerken ya da varsayılan temalarımızda olmazsa olmaz temanın dolayısıyla sitemizin ince ayarlarının bir kısmının yapıldığı bir dosya.

Function.php ile WordPress Giriş Sayfa Logosunu Değiştirmek

ile başlayalım ilk olarak. Bu dosyaya ulaşmanın iki yolu var. İlki WordPress Admin sayfasında iken Sol Menü > Görünüm > Tema Düzenleyici tıkladıktan sonra 2. Numaralı adımda function.php dosyasına tıklayın. Bu aşamadan sonra aşağıda ki kodu dosyanın en altına yapıştırıp dosyayı kaydedin.

WordPress Giriş Sayfa Logosunu Değiştirmek
// WordPress Giriş Logosu Değiştirme Kodu
function custom_loginlogo() {
echo '<style type="text/css"> 
body.login div#login h1 a {
background-image: url(https://kismizamanliblogcu.com/wp-content/uploads/2018/10/rawpixel-1054571-unsplash.jpg);
}
.login h1 a {	
background-size: cover;
width: 150px;
height:150px;
border-radius:50%;
</style>';
}
add_action('login_head', 'custom_loginlogo');

Yukarıdaki kodda benim kendi eklemek istediğim örnek resmin URL’ si var. Bu URL’ yi kendi seçtiğiniz resmin URL’ si yapabilirsiniz. Bu araba olabilir, kendi resminiz vb.

FTP İle WordPress Giriş Sayfa Logosunu Değiştirmek

Şimdi bu işlemi FTP ile yapalım. Kullandığınız FTP programı hangisi ise onunla sunucunuza bağlanıp public_html/sitenizinadi.coom/wp-content/themes/kenditemaniz

WordPress Giriş Sayfa Logosunu Değiştirmek

Yolunu bulup function.php dosyasını indirebilirsiniz. Sonrasında bu dosyayı herhangi bir editörde(notepad++ vb.) açıp yukarıda ilettiğim kodu en aşağıya yapıştırıp kaydedin. Sonrasında Tekrar sunucuya yani ; dosyayı indirdiğimiz yere geri atın ve üstüne yazmayı evet olarak işaretleyin. Sitenizin giriş kısmına gidip CTRL + F5 yapmanız yeterli değişiklikler geçerli olacaktır.

Bu yöntem ile ilgili aşağıya bir de video iliştiriyorum. Yukarıda ki yazıyı 2 dakika da okuyarak ya da videoyu seyrederek istediğinizi yapabilirsiniz.

Bununla birlikte sitemi bitirdim logodan önce benim admin sayfa URL adresimi değiştirmem lazım diyorsan WordPress Admin Page URL Değiştirme yazımı okuyabilir ya da videosunu seyredebilirsin.

İbrahim OKUYUCU

28 yaşında kod yazma aşığı bir yazılımcıyım. HTML , CSS, JS, .NET, MVC, gibi teknolojilerle ilgileniyor ve bu bildiklerimi blogumda zevkle paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu